صفحه اصلی > اخبار 


نسخه چاپي      ارسال به دوست مدیرعامل شرکت تولیدی سرچشمه شاهرود:

  مصرف‌کنندگان آرد با سلایق گوناگون در کشور، متقاضی خرید آرد ما هستند

  اختصاصی/ شرکت تولیدی آرد سرچشمه شاهرود به مدیریت سیدمحمدرضا حسینی هاشمی، از سال 63 در استان سمنان آغاز به فعالیت نموده است. این واحد تولیدی از ظرفیت آسیابانی سالانه 85 هزار تن برخوردار است و نیز ظرفیت ذخیره‌سازی آن مجموعا به 60 هزار تن می‌رسد. آرد سرچشمه شاهرود به اکثر استان‌های کشور ارسال می‌گردد و مصرف‌کنندگان آرد با سلایق گوناگون در سراسر کشور متقاضی خرید آرد این واحد تولیدی هستند.

            

هاشمی در گفت‌وگو با غلات نیوز بیان کرد: این شرکت، افتخار دارد که در بخش صادرات نیز فعالیت داشته و آرد باکیفیت و متناسب با سفارش مشتریان خود را تولید و به کشورهای عراق و افغانستان صادر نموده است. بدیهی است صادرات آرد و هر محصول تولیدی در داخل کشور، منافع زیادی برای تولیدکننده، حمل و نقل، اشتغال، گمرک و دیگر بخش‌های مرتبط به همراه خواهد داشت. اما متاسفانه کاهش تولید گندم و عدم واردات آن، موجب توقف فعالیت صادراتی در حوزه آسیابانی شده و به دنبال آن، انحصار واردات و رانت موجود نیز مانع ورود کاربه واردات گندم عبور موقت گردیده است.مدیرعامل شرکت تولیدی آرد سرچشمه شاهرود بوروکراسی‌های پیچیده اداری در بخش توسعه، کاهش میزان گندم (باکیفیت) در سال‌های اخیر، افزایش بی‌رویه بهای قطعات یدکی و دستگاه‌ها بدون تناسب با افزایش بهای ارز، افزایش نامتناسب و نامتعارف بهای مواد اولیه و کیسه،افزایش هزینه‌ها در 6سال گذشته و عدم افزایش درآمد کارخانه‌های آرد متناسب با هزینه‌ها، پیچیدگی‌های حواشی امور مالیاتی و تأمین اجتماعی و عدم تحقق یارانه به بخش تولید و صنعت در جهت حمایت از رونق تولید و رقابت ناسالم از سوی کارخانه‌هایی که از رانت دولتی استفاده می‌نمایند را از دغدغه‌های پیش روی شرکت تولیدی آرد سرچشمه شاهرود عنوان نمود.
هاشمی در ادامه تصریح کرد: در سال‌های اخیر در حوزه تامین اصلی‌ترین ماده اولیه تولید (گندم)، هم کمیت و هم کیفیت دغدغه کارخانه‌های آرد بوده است اما اداره کل غله استان سمنان با درایت و تجربه، همواره درصدد اختلاط گندم‌های مختلف تولید شده در سطح استان بوده و توزیع عادلانه گندم باکیفیت در سطح کارخانه‌های استان را مد نظر داشته و از طرف دیگر همکاری نزدیکی با مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی در خصوص ارتقاء کیفیت گندم تولیدی استان داشته است (کشت بذر جدید متناسب با اقلیم کشاورزی).
مدیرعامل شرکت تولیدی آرد سرچشمه شاهرود در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان اینکه مشکل اصلی صنعت آرد ایران، یارانه‌ای بودن آن است که نظام سهمیه‌بندی و انواع محدودیت‌های مختلف روی آن اعمال شده ، اظهار کرد: با توجه به گرانی سرانه تغذیه در کشور، آرد و نان به عنوان رکن اصلی تأمین غذای مردم به حساب می‌آید و از طرفی به عنوان یک کالای استراتژیک، همواره مورد توجه دولت‌ها بوده است. لذا حساسیت فراوانی در بخش تأمین گندم، تولید آرد و نحوه توزیع آن وجود دارد. صنعت آرد در کشور می‌تواند جزو صنایع پیشرو در دنیا باشد اما بهای آن باید پرداخت شود. تا زمانی که دولت دستی در این صنعت دارد و بخش خصوصی تابعی از تصمیمات دولت است، صنعت آرد راه به جایی نخواهد برد. ضروری است دولت در فکر تأمین گندم باشد لذا با در نظر گرفتن یارانه نان، دولت کارخانه‌ها را در امر خرید گندم، تولید و فروش آرد آزاد بگذارد تا صنعت آرد را در تراز جهانی جلو برده و نان باکیفیت و مغذی به جامعه عرضه نماید.


وی در ادامه با تاکید بر ضرورت آزادسازی صنعت آرد کشور بیان کرد: مسلما آزادسازی در همه صنایع، برکات فراوانی به دنبال دارد و در صنعت آرد مضاعف خواهد بود البته درصورتی‌که گندم به عنوان کالای استراتژیک مورد توجه دولت باشد و تولید و توزیع آرد به بخش خصوصی و به صورت آزاد واگذار شود، آزادسازی، منافع بسیاری را به دنبال خواهد داشت. از جمله جلوگیری از رانت‌خواری، ارتقاء کیفیت انواع آرد، تنوع محصولات تولید شده، کاهش چشمگیر سرانه مصرف گندم، رفع معضلات دامداران در تأمین سبوس مورد نیاز و غیره.

مدیرعامل شرکت تولیدی آرد سرچشمه شاهرود گفت: صنعت آرد همچون طفلی است که در آغوش افراد مختلف، گریان و بی‌قرار است که اگر به حال خود رها شود، خواهید دید در کنار خانواده خود به آرامش، تکامل و شکوفایی خواهد رسید.
مهم‌ترین بخش توليددر شرکت تولیدی آرد سرچشمه شاهرود، mixing plant است كه درسال ١٣٩٤ وباصرف هزينه‌اي بالغ بر ٤ ميلياردتومان از سوی وزيرمحترم علوم(وقت) افتتاح شد. هاشمی در این باره توضیح داد: درواقع مادراين كارخانه ٣ نوع گندم مختلف رابه صورت جدا‌گانه آسياب وازهرنوع گندم، ٢ نوع آردپايه توليدمي‌كنيم كه براساس خاكستر،دانه‌بندي‌،حجم توليد وخواص نانوايي،تفكيك وبه صورت جداگانه ذخيره مي‌گردند‌. ضمن اینکه همزمان باتوليد آردها،به صورت اتوماتيك ازتوليد نمونه‌برداري مي‌كنيم وباآزمايشگاه رئولوژي كه دراختيارداريم ودركشورمنحصربه فرداست،نوع وميزان اختلاط آردهاي پايه براي توليدوبسته‌بندي آرد اختصاصي راتعيين وآنرا اعمال مي‌كنيم‌،درحقيقت کارخانه آردسرچشمه شاهرود ازتوانايي توليد ٦فاكتوريل انواع آرد برخورداراست.
‎وی ادامه داد: درصورت نياز،آزمايشگاه كارخانه،بهبوددهنده مخصوص نوع آردتوليدي راطراحي،توليدواستفاده مي‌كند. مادر اين كارخانه بهبوددهنده‌هاي آماده بازار راتهيه نمي‌كنيم بلكه باخريدواستفاده ازتجهيزات موردنياز،خودمان بهبوددهنده‌هارا ازمواداوليه خام توليدمي‌كنيم. درواقع اين روش توليد،كيفيت آردما را درطول سال وعلي‌رغم تنوع كيفيت گندم مصرف ثابت نگه مي‌دارد.
هاشمی همچنین درخصوص تجهیزات آزمایشگاه کارخانه گفت: آزمايشگاه كارخانه آردسرچشمه شاهرود،يكي ازمجهزترين آزمايشگاه‌هاي كشوربوده كه آزمايشگاه رئولوژي(بررسي خواص نانوايي آرد،خميرونان)درآن تجهيزشده است. در آزمايشگاه پخت نان،دستگاه‌های
Mixolab , nit , sd-matic , Alveo lab , falling number , gluten indexوكليه تجهيزات مربوط به آزمايش‌هاي ميكروبي وشيميايي وجوددارد. ضمن اینکه كليه تجهيزات موردنياز براي طراحي وساخت بهبود‌دهنده‌ها نيزدرآزمایشگاه کارخانه مستقراست ومابراساس كيفيت آرد پايه توليدشده وكيفيت مطلوب آرد قابل عرضه،بهبوددهنده مربوطه راتوليدودرصورت نيازبه محصول نهايي نیز تزريق مي‌كنيم.
‎مدیرعامل شرکت تولیدی آرد سرچشمه شاهرود در خاتمه یکی ازمهم‌ترين عوامل ارتقاء وثبات كيفيت آردهاي تولیدی رانقش کلیدی مديران كنترل كيفيت درتولید آرد دانست وبیان کرد: دركارخانه آرد سرچشمه شاهرود،بيشترين انرژي روي مديركنترل كيفيت گذاشته مي‌شود ودرواقع كنترل كيفيت،محورتوليداست درحاليكه متأسفانه دراكثركارخانه‌هاي آردكشوراين امرمهم نادیده گرفته می‌شود.


 

                                     تاریخ:      سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨        ساعت:     ١١:١١

 


خروج
پربازدیدترین

کاظم خاوازی با موافقت مجلس وزیر جهاد کشاورزی شد

کاظم خاوازی با رأی اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی به‌عنوان وزیر جهاد کشاورزی انتخاب شد.

نرخ ارز

نرخ ارز    ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
usd دلار آمريکا ۴۲,۰۰۰ eq
gbp پوند انگليس ۵۲,۰۰۸ up
chf فرانک سويس ۴۳,۳۸۸ down
sek کرون سوئد ۴,۱۸۴ down
nok کرون نروژ ۴,۰۲۶ up
dkk کرون دانمارک ۶,۱۵۴ down
inr روپيه هند ۵۵۱ down
aed درهم امارات ۱۱,۴۳۷ eq
kwd دينار کويت ۱۳۴,۱۹۳ up
pkr100 يکصد روپيه پاکستان ۲۵,۲۸۸ down
jpy100 یکصد ين ژاپن ۳۹,۰۸۳ up
hkd دلار هنگ کنگ ۵,۴۱۸ up
omr ريال عمان ۱۰۹,۲۳۵ up
cad دلار کانادا ۲۹,۶۲۰ down
nzd دلار نيوزيلند ۲۴,۸۶۷ down
zar راند ۲,۳۰۲ down
try لير ترکيه ۶,۲۶۱ down
rub روبل روسيه ۵۳۳ up
qar ريال قطر ۱۱,۵۳۹ eq
iqd100 يکصد دينار عراق ۳,۵۴۰ down
syp لير سوريه ۸۲ eq
aud دلار استراليا ۲۵,۵۰۹ down
sar ريال سعودی ۱۱,۲۰۱ up
bhd دينار بحرين ۱۱۱,۷۰۵ up
sgd دلار سنگاپور ۲۹,۲۴۹ down
bdt100 يکصد تاکای بنگلادش ۴۹,۳۷۲ down
lkr10 ده روپيه سريلانکا ۲,۲۱۷ down
mmk کيات ميانمار (برمه) ۳۱ eq
npr100 يکصد روپيه نپال ۳۴,۲۵۷ down
amd100 يکصد درام ارمنستان ۸,۴۲۵ down
lyd دينار ليبی ۲۹,۶۵۱ up
cny یوان چين ۵,۹۱۲ down
thb100 يکصد بات تايلند ۱۲۶,۹۰۷ down
myr رينگيت مالزی ۹,۵۸۱ down
krw1000 يک هزار وون کره جنوبی ۳۳,۹۴۰ down
jod دينار اردن ۵۹,۲۴۰ up
eur یورو ۴۵,۹۳۴ down
kzt100 يکصد تنگه قزاقستان ۹,۳۴۸ down
gel لاری گرجستان ۱۲,۹۴۹ up
idr1000 يک هزار روپیه اندونزی ۲,۵۳۳ down
afn افغانی افغانستان ۵۴۹ down
byn روبل جديد بلاروس ۱۶,۱۶۹ down
azn منات آذربايجان ۲۴,۷۵۸ down
php100 يکصد پزوی فيليپين ۸۲,۵۴۰ up
tjs سومونی تاجيکستان ۴,۳۳۳ eq
vef بوليوار جديد ونزوئلا ۴,۲۰۶ eq
tmt منات جدید ترکمنستان ۱۲,۰۰۰ up
منبع : بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

گفتگو

رنگ آرد ملاک سبوس دار بودن آرد نیست مدیرکل غله و خدمات بازرگانی زنجان:
تلاش برای حفظ کیفیت در زنجیره گندم، آرد و نان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان مطرح کرد؛
اشاعه فرهنگ نان کامل تنها به حرف نیست، باید عملیاتی شود نایب رئیس انجمن علوم و فنون غلات اصفهان:
واسطه‌ها، دردسرساز تولید در گفت‌وگو با غلات نیوز مطرح شد:
کیفیت آرد در تبریز متوسط است مدیرکل غله آذربایجان شرقی:
سنگ‌اندازی‌های اداره دارایی شهرستان، دغدغه‌ای بزرگ برای ما مدیرعامل کارخانه آرد وحدت سراوان مطرح کرد:
ترکیب کامل پرمیکس احتمال هرگونه حساسیتی را منتفی می‌کند رئیس کانون انجمن‌های صنفی صنایع آرد ایران:

نظرسنجی

دلیل استقبال مردم از نان سفید چیست؟

عدم آگاهی مردم
عدم تمایل نانوا به استفاده ار آرد تیره
صرفا زیبا بودن نان

توان الکتریک
پارس ترک
سیلو داران تهران
.
.

 

صوتی

شمس آذر
کنگان
سراوان
کوثر
پارس یزد
جوانه شوشتر
زرین خوشه
آذرغله
نارد
مرشدی
سنبل
فخر زنجان
گل ارد
اتحادیه
فجر سنندج
فدک رودان
مراوه
طراوت
ستاک
روشن نصر
ذهاب
آردیا
شریعت